Znane i docenione przez fanów MegaTotal.pl formacje Szepty i Krzyki oraz iNNi wystąpią 19. października podczas uroczystości nadania imienia Skweru Grzegorza Ciechowskiego. Zapraszamy na ten koncert, pełen republikańskich coverów i adaptacji wierszy niezapomnianego Obywatela G.C.


Grzegorz Ciechowski, był przez wiele lat mieszkańcem Targówka. Na początku roku serwis targowek.info wyszedł z pomysłem upamiętnienia tego wielkiego atysty poprzez nadanie jego imienia miejskiemu obiektowi zlokalizowanemu w tej właśnie dzielnicy. Zebrano więc podpisy i już we wrześniu Rada Warszawy przegłosowała stosowną uchwałę.

Otwarcie Skweru nastąpi w sobotę 19. października. Uroczystość uświetnią swoim koncertem MegaTotalne formacje iNNi oraz Szepty i Krzyki, obie utworzone przez Artura Szubę, poetę i muzyka a zarazem wielkiego fana Grzegorza Ciechowskiego. iNNi wydali swój album Neonowa dla MegaTotal w 2009 roku. Szepty i Krzyki zaś kilka miesięcy temu zaprezentowały światu muzyczny album wraz z tomikiem poezji, w wielu momentach nasycony atmosferą twórczości G.C.

Na koncercie oba zespoły wykonają szereg coverów Republiki, a także adaptacje wierszy Ciechowskiego, między innymi “Mszy Niedzielnej”.

Uroczystość rozpocznie się 19.10 o godzinie 17.00 u zbiegu ulic Kondratowicza i Wincentego w Warszawie. Zwieńczeniem koncertów będzie pokaz ognia w wykonaniu Teatru Mantra.

Strona organizatora

Wydarzenie na Facebooku