Krakowska grupa Cinemon rozpoczęła pracę nad swoim drugim albumem. Od czasów pierwszego wydawnictwa zespół przeszedł „skomplikowaną drogę do prostoty”. Porzucił floydowskie, ilustracyjne, postrockowe klimaty, na rzecz szczerego, energetycznego rock’n’rolla.

Ostatecznym pożegnaniem wcześniejszych dokonań zespołu było wydanie EP-ki Three Days EP. Zaprezentowany światu w styczniu 2012 roku minimalistyczny, sześcioutworowy krążek wyznaczył swoistą granicę między dawną, a aktualną ścieżką obraną przez zespół.

Aktualnie Cinemon odkrywając swoim materiałem na nowo muzykę lat 70, romansując z Whitem czy norweskim BigBang idzie jak burza do przodu.

Po zwycięstwach na letnio-wiosennych przeglądach muzycznych z Antyfestem na czele (występ na Sonisphere przed Metallicą), Cinemon wyruszył w jesienno-zimową trasę koncertową obejmującą siedemnaście miast zarówno w Polsce jak i za granicą.

W grudniu zespół zawiesił działalność koncertową, by wraz z nowym rokiem rozpocząć pracę nad kolejną płytą. Jej patronem będzie MegaTotal.pl :)

W oczekiwaniu na podsumowujące ostatni rok działalności zespołu wydawnictwo, muzycy zdecydowali się wypuścić serię nagrań koncertowych, stanowiących jego przedsmak. Z pierwszymi można zapoznać się już teraz.

www.cinemon.pl
www.facebook.com/cinemonpl
www.youtube.com/cinemonpl