Kolektyw terenNowy i Galeria Freta zapraszają w przyszły poniedziałek, 18 lutego na kolejną edycję cyklu muzycznego “101% improwizacji” w przestrzeniach etno-experimental-ambient. Tym razem wspólnie z kolektywem terenNowy będzie improwizował kompozytor, śpiewak i multiinstrumentalista Mieczysław Litwiński. MegaTotal.pl jest patronem tego wydarzenia :)

To już trzecia emanacja cyklu muzycznych spotkań, których ideą jest sto procent nieskrępowanej improwizacji. Tym razem z kolektywem terenNowy wystąpi Mieczysław Litwiński – kompozytor, multiinstrumentalista i wokalista, współzałożyciel Niezależnego Studia Muzyki Elektroakustycznej.

Współpracuje z zespołami reprezentującymi szeroki zakres stylów i konwencji od jazzu, poprzez free-jazz, muzykę rockową, klasyczną, współczesną. Ma na koncie występy w USA i Europie, m.in. w Carnegie Hall, Lincoln Center, Merkin Concert Hall, Muzeum Historii Naturalnej, Great Hall of Cooper Union, a także LaMama, Dance Theater Workshop i Knitting Factory.

Brał udział w realizacji muzyki do filmów braci Coen, występował wspólnie m.in. z Johnem Cagem i Pauline Oliveros.

Więcej informacji: http://mieczyslaw_litwinski.w.interia.pl/

Wywiad z Mieczysławem Litwińskim w Radiu wnet: http://www.radiownet.pl/publikacje/mieczyslaw-litwinski-portret

terenNowy.live – to samorodna sekcja kolektywu terenNowy. 101% improwizacyjna podróż po przestrzeniach etno-experimental-ambient. Zespół ma własną filozofię istnienia, działania, tworzenia i konsekwentnie realizuje ją w kolejnych emisjach. Muzyka improwizowana przez terenNowego podczas koncertów jest konstrukcją utkaną z dźwięków generowanych przy użyciu najnowszych technologii, najstarszych instrumentów i ludzkich głosów.

Projekt terenNowy to otwarty kolektyw twórców, spontanicznie rozwijających motto: 101% improwizacji. Wielowątkowość i zróżnicowanie form autorskiej wypowiedzi, stają się podstawą do swobodnego multiplikowania idei organiczności, czyli – każdy po swojemu, a przyjemnie wszystkim.

Wzajemne wpływy i inspiracje ewoluują w nieprzewidywalne kombinacje scenograficzno-dźwiękowe, tworząc samorodne sekcje projektu, takie jak terenNowy.live czy terenNowy.kids. Tu nie ma miejsca na próby, ani na scenariusze – każde spotkanie generuje własny klimat, w naturalnej konsekwencji dopasowany i do przestrzeni, i do publiczności, bowiem oba te elementy są w projekcie równie ważne, jak sam kolektyw. Interakcja to inicjacja kreacji. Albo na odwrót.

101% IMPROWIZACJI (03)
terenNowy.live z udziałem Mieczysława Litwińskiego

18.02.2013 (poniedziałek)
Galeria Freta | Freta 39 (Rynek Nowego Miasta)
Warszawa | g. 20.00
WSTĘP WOLNY

Więcej informacji o cyklu na oficjalnej stronie cyklu www.terennowy.info

patronat medialny: folk24.pl, megatotal.pl, independent.pl, etno.serpent.pl