Tańce Snu i Awangardowa Trupa Pogrzebowa to jedne z najbardziej oryginalnych zespołów w polskiej kulturze. Łączy je metoda – przy pomocy współczesnej elektroniki, instrumentów tradycyjnych i głosów tworzą dźwiękowy teatr emocji. Ich tkane z dźwięków konstrukcje oscylują wokół ambientu, etno i transu. W przypadku ATP dzieje się to zawsze jednorazowo i niepowtarzalnie, bo w ramach improwizacji. Już w najbliższy piątek tych emocji będzie można doświadczyć w Warszawie w Klubokawiarni przy Chłodnej.

TAŃCE SNU to duet dwojga eksperymentujących wokalistów – Indii Czajkowskiej i Sebastiana Madejskiego, współpracujących z Adamem Rozenmanem z Izraela (instrumenty perkusyjne), Danielem Zorzano z Meksyku (viola da gamba) oraz kanadyjskim gitarzystą Pawłem Prochnowskim. W tym składzie w Studio Dźwięków Niemożliwych Tadeusza Sudnika nagrali debiutancki album, który w 2014 roku ukazał się nakładem wytwórni Zoharum.

Przy udziale instrumentów dawnych (viola da gamba, psałterium, cymbały) oraz syntezatorów, gitary elektrycznej i dwu niekonwencjonalnych głosów Tańce Snu tworzą improwizowane formy – opowieści śpiewane w wymyślonych językach. Ich muzyka to ambientowe przestrzenie łączące się z echem orientalnych i post-klasycznych wątków.

Warto zajrzeć tu. I jeszcze tu.

Awangardowa Trupa Pogrzebowa, czyli gramy dla żywych – to kolejna odsłona kolektywu terenNowy w składzie… ale to niech pozostanie niespodzianką, bo ATP to nie nazwiska, a kolektyw – grupa twórców konsekwentnie realizujących przyjętą w 2007 roku filozofię, zawartą w haśle „101% IMPROWIZACJI”. Muzyka ATP, określana mianem etno-szamanizmu, to medytacyjna podróż po przestrzeniach ambient-etno-trans. Utkana jest z dźwięków generowanych przy użyciu odgłosów, najnowszych technologii i najstarszych instrumentów.

Więcej o Awangardowej Trupie Pogrzebowej

KTO: TAŃCE SNU oraz AWANGARDOWA TRUPA POGRZEBOWA
KIEDY: piątek 2015.02.06, godz. 20.00
GDZIE: Warszawa, Klubokawiarnia Chłodna 25
BILETY: 20 PLN
Patronat medialny: folk24, MegaTotal.pl, independent.pl

UWAGA! Konkurs już zamknięty. Dziękujemy za udział, ze zwycięzcą się skontaktujemy mailowo. I zapraszamy do udziału w innych naszych konkursach :)