Naprawdę może porazić! Tryskający energią riffów, wigorem solówek i charyzmatycznym pazurem wokalisty debiut High Voltage ujawnia potencjał tej kapeli. Co istotne, ci muzycy mają mniej więcej po 19. lat! Tymczasem dostajemy od nich bardzo dojrzałą muzykę w gatunku klasycznego heavy metalu zahaczającego o nie mniej klasyczny i czysty thrash.

Rozkręcający czadową maszynę początek Why Not, wyjęty jakby ze spaghetti westernu (lub z Tarantino) przeradza się szybko w monumentalny pochód riffów. Dalej jest już tylko coraz bardziej metalowo choć pojawiają się i klimatyczne gitarowe interludia. Uwagę zwracają mocny i zdarty wokal Krzyśka a także ciekawa gra gitarzystów ze szczególnym uwzględnieniem jadowitych, acz nie nudzących rozwlekłością solówek.

Wbrew pozorom High Voltage nie jest wehikułem czasu i nie gra muzyki archaicznej bez odniesień do rzeczywistości. Do klasycznego metalu odwołuje się sporo współczesnych zespołów jak Trivium, Mastodon, czy mniej znany, ale świetny szwedzki Mustasch. Nie tak dawno temu w kierunku takiego brzmienia próbowała zwrócić się Metallica, aby w końcu zatoczyć koło i wrócić do klasycznego thrash lat 80’ :)

Mimo to w poszukiwaniu oryginalności wiele młodych rockowych kapel goni niestety własny (lub cudzy) ogon. Niektóre wiedzą, że na początku artystycznej drogi warto jednak sięgnąć do sprawdzonych wzorców, co często przynosi wartościowy efekt. Do nich właśnie należy High Voltage.

Kup tę płytę w sklepie MegaTunes

Zobacz stronę zespołu

Płytę sfinansowali Fani z serwisu MegaTotal.pl

1. mdwh
2. gosieńka
3. soul
4. zero925
5. zobacztalent
6. aivefuin
7. gerber25
8. labela
9. kudlaty_71
10. kkwsabbath

oraz 99 innych.

Płytę nagrał zespół w składzie:

Krzysztof “Krzysiu” Knecht – wokal
Denis “Koks” Wojtek – gitara prowadząca
Patryk “Głebak” Olesz – gitara rytmiczna
Damian “Derlet” Derleta – gitara basowa
Daniel DeDe Dudek – perkusja

Utwory na płycie:

01. Why Not
02. Taste
03. 1981
04. In the Middle of the Storm
05. Pierwiastek z życia