Szepty i Krzyki konsekwentnie przetwarzają na obrazy swój debiutancki album, wydany w maju tego roku dzięki fanom z MegaTotal.pl. Właśnie powstał teledysk do utworu Niezasłane łóżko. Muzycy otwarci są na kreatywność swoich przyjaciół i fanów, dlatego tym razem wideoklip powstał w Tczewie, mieście, z którym artystycznie zespół łączy wiele.

Pewien znany wszystkim tczewianin nazwiskiem Grzegorz Ciechowski zawsze był istotną inspiracją dla Artura Szuby, lidera i autora tekstów Szeptów i Krzyków. W tymże mieście zespół wystąpił nie dawniej jak w sierpniu, na festiwalu In Memoriam, poświęconym jak sama nazwa wskazuje pamięci legendarnego już artysty. Zagrali tam covery Republiki, Obywatela G.C., zagrali też własne utwory, bliskie duchem niepowtarzalnej magii Ciechowskiego, między innymi Niezasłane łóżko.

Muzyka Szeptów i Krzyków zainspirowała do twórczego działania Dominikę Suchecką, maturzystkę z I Liceum Ogólnokształcącego im. Marii Skłodowskiej-Curie w Tczewie (notabene, jego absolwentem był G.C.)! Dzięki niej powstał właśnie ten teledysk – sama bowiem jest jego reżyserką, autorką scenariusza, a jednocześnie montażystką. Co, ciekawe – jest to jej pierwsza produkcja!

Sugestywne “łóżkowe”, acz nie wulgarne role zagrali Bernadeta Maks i Grzegorz Gockowski, również z tczewnianie z urodzenia. Ona – z zawodu grafik, w wolnych chwilach fotomodelka (i muza wielu fotografów). Grzegorz zaś ma na koncie udział w hip-hopowym klipie, nomen omen, Obywatela MC “Ojca chrzestnego syn” oraz statystowanie w obrazie Wajdy “Wałęsa, człowiek z nadziei”. Mimo to, jak na amatorską w sumie produkcję, wyszło ponadprzeciętnie!

Zdjęcia: Anna Szałkowska

Fanpage zespołu na Facebooku

Kup album Szepty i Krzyki w atrakcyjnym digipaku.

Kup album Szepty i Krzyki w plikach mp3.