Ruszyła maszyna organizacyjna VIII Wrocławskiego Festiwalu Form Muzycznych. Ta znakomita impreza od kilku lat promuje najlepsze młode kapele grające rock, metal, hip-hop oraz inne brzmienia, jak bluesa, reggae czy jazz. W ubiegłych latach wygrywały go megatotalowe kapele: Rabastabarbar, The Recycling Center i Materia. Czy tak też będzie w tym roku? MegaTotal.pl i eventoid.pl objęły Festiwal patronatem.

Wrocławski Festiwal Form Muzycznych to konkurs dla amatorskich zespołów muzycznych, czyli takich, które nie wydały jeszcze oficjalnie płyty. Celem WFFM jest prezentacja umiejętności i dorobku młodych artystów, wspieranie i popularyzacja ich twórczości muzycznej, wymiana doświadczeń i propagowanie kultury muzycznej.

Jak wziąć w nim udział? To proste. Wystarczy przesłać do organizatora, czyli wrocławskiego Ośrodka Działań Twórczych Światowid zgłoszenie i trzy utwory. Spośród zgłoszonych kapel komisja konkursowa wybierze najlepsze i zaprosi je na przesłuchania. Cztery zespoły, które najlepiej wypadną na przesłuchaniach (rock, metal, hip-hop i inne) otrzymają nagrody w swoich kategoriach i wystąpią w koncercie finałowym. Jednemu z nich jury przyzna Grand Prix.
Na zwycięzcę każdej kategorii czeka 3500 PLN a na zdobywcę Grand Prix dodatkowo 3000 PLN.

A teraz szczegóły:

KIEDY

1. Do 15 listopada należy dostarczyć zgłoszenie: kartę zgłoszenia (do pobrania tutaj) i trzy utwory w postaci plików mp3. Można osobiście na płycie CD, lub mailem na adres adam@swiatowid.net.pl.
2. Do 20 listopada organizatorzy powiadomią zespoły zakwalifikowane do przesłuchań (mailem lub telefonem)
3. Do 24 listopada organizatorzy powiadomią zespoły o dokładnej dacie i godzinie występu
4. 27 i 28 listopada w godzinach 10:00-14:00 i 16:00-22:00 odbędą się przesłuchania konkursowe.
5. Koncert laureatów: odbędzie się 29 listopada o godzinie 18:00

GDZIE

Przesłuchania konkursowe odbędą się w Ośrodku Działań Twórczych „Światowid” przy ul. Sempołowskiej 54a we Wrocławiu
Koncert finałowy odbędzie się w Klubie Muzycznym Alibi przy ul. Grunwaldzkiej 67 we Wrocławiu

JURY

W Jury VIII Wrocławskiego Festiwalu Form Muzycznych zasiądą: Kuba Badach i Grzegorz Jabłoński z grupy Poluzjanci oraz Piotr Bartyś – niezależny ekspert ze środowiska wrocławskich dziennikarzy muzycznych.

BILETY

Na Przesłuchania konkursowe  wstęp jest wolny
Na koncert finałowy bilety w przedsprzedaży kosztują 20 PLN a przed koncertem 25 PLN
Można je kupować od 8 listopada w sieci sprzedaży Eventim, w Empiku, w Światowidzie i klubie Alibi

KONCERT FINAŁOWY

Tegoroczny finałowy koncert VIII Wrocławskiego Festiwalu Form Muzycznych odbędzie się 29 listopada na scenie klubu muzycznego Alibi. W pierwszej kolejności wystąpią cztery najlepsze młode zespoły wyłonione przez jurorów podczas   przesłuchań konkursowych. Na koniec zagra grupa POLUZJANCI!

POLUZJANCI

POLUZJANCI koncertują rzadko. Nie mówi się o nich w telewizji, praktycznie nie słychać ich piosenek w radio. Ciężko też wytłumaczyć dlaczego POLUZJANCI jeszcze się nie rozpadli. Fenomen? Być może. Bo mimo tego, co zostało powiedziane, zespół ma status kultowego wśród wielu fanów. Członkowie zespołu współpracowali między innymi z: Gordonem Haskellem, Kayah, Ewą Bem, Sistars, Natalią Kukulską, Edytą Górniak, Kasią Cerekwicką, Robertem Jansonem i wieloma innymi. Gdyby zsumować ilość albumów, na których wystąpili lub które współtworzyli, ich liczba przekroczyłaby 200.