Organizatorzy Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier zbierają na MegaTotal.pl środki na wydanie tegorocznej edycji albumu City Stories. Tym razem komiksy o Łodzi tworzą polscy artyści wspólnie z Czechami. Premiera podczas najbliższej edycji Festiwalu.

City Stories to międzynarodowy projekt komiksowy realizowany w corocznych edycjach od 2006 roku. Jego pomysłodawcą jest dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier Adam Radoń.

Myślą przewodnią City Stories jest tworzenie krótkich historii obrazkowych związanych z Łodzią. W każdej edycji projektu biorą udział scenarzyści oraz rysownicy z dwóch państw, którzy podczas warsztatów komiksowych, odbywających się w Łodzi, poznają jej historię, tradycje oraz kulturę.

Wynikiem ich wspólnej pracy są krótkie komiksy ukazujące różnorodne wizje Łodzi, publikowane na wystawach i w dwujęzycznych albumach, których premiera przypada podczas Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier.

W projekcie City Stories, obok twórców z Polski brali udział artyści z Rosji, Wielkiej Brytanii, Francji, Włoch, Portugalii, Brukseli i  Ukrainy.

W tym roku w ramach projektu „Środkowa Europa w komiksie – współpraca wyszehradzka”, do współtworzenia City Stories zaproszeni zostali Czesi, którzy w maju odwiedzili Łódź.

Tegoroczną edycję City Stories tworzą: Tomáš Kučerovský, Tomáš Prokůpek, Hza Bažant, Marcin Podolec, Robert Popielecki, Joanna Karpowicz i Sylwia Restecka

Ich wspólne prace znajdą się w albumie, który ukaże się podczas tegorocznego, XXIV Międzynarodowego Festiwalu Komiksu i Gier. Każdy może pomóc w jego wydaniu. Tutaj :) Bardzo polecamy :)