Majsterstück to program wymiany muzycznej dwóch zaprzyjaźnionych miast: Krakowa i Norymbergi. W jego ramach 19.02 zagrają w Alchemii 3 zespoły – norymberski skład Vladiwoodstok oraz krakowskie ekipy Hańba! i Sokół Orkestar. Będzie ciekawie i różnorodnie, a my mamy konkursowe zaproszenia!

MAJSTERSTÜCK!

Majsterstück to wynik współpracy zaprzyjaźnionej z MegaTotal.pl Krakowskiej Sceny Muzycznej, Domu Norymberskiego, Domu Krakowskiego, klubów Alchemia oraz MUZ. Od lutego do lipca 2015 najlepsze zespoły z Krakowa odwiedzać będą klub MUZ w Norymberdze, a w zamian zespoły z Niemiec zagoszczą Alchemii. O tym, kto pojedzie zagrać w MUZ zadecyduje publiczność podczas każdego z krakowskich koncertów. Pierwszy koncert już 19. lutego, w czwartek. A oto zespoły, które zaprezentują się w Alchemii:

Vladiwoodstok (Norymberga)

Vladiwoodstok

Folk-punk-rock’n’rollowa petarda mająca w swym arsenale takie instrumenty jak: gitara, tuba, organy, akordeon, perkusja, kotły, magnetofon kasetowy i struny głosowe. Muzyka ta podobno najlepiej smakuje z wódką…

Profil zespołu na Facebooku

Hańba! (Kraków)

Hańba!

Wyobraźcie sobie lata 30-te i anty-sanacyjną rebelię w stylu punk! Ten zespół to jakby wędrujący w czasie muzyczny wehikuł, który wymieszał 2. epoki. Podbijają miejskie podwórka nieokiełznaną energią, emitowaną w pouczającym, historycznym kontekście!

Profil zespołu na Facebooku

Sokół Orkestar (Kraków)

Sokół Orkestar

Słowiańsko-bałkańska odpowiedź na rock’n'rolla. Powrót do tego, co pierwotne i nieokiełznane. Nietypowe harmonie, pozorny nieład i charakterystyczna „dzikość serca” sprawiają, że tę muzykę, graną z pasją i niezwykle zmysłową, bardziej się czuje niż słyszy. Obok potężnej dawki bałkańskiej energii Sokół Orkestar to również melodie z terenów Polski. Niektóre tak stare, że prawdopodobnie pamiętają jeszcze czasy przedchrześcijańskie.

Profil zespołu na Facebooku

SZCZEGÓŁY KONCERTU:

Majsterstück
19 lutego 2015, godz. 20
Alchemia, ul. Estery 3
BILETY: 15 / 20 PLN
(bilety ulgowe dla subskrybentów newslettera Krakowskiej Sceny Muzycznej)

UWAGA! KONKURS!

Mamy 3 podwójne zaproszenia do Alchemii! Aby wygrać jedno z nich należy wymienić przynajmniej 5 wydarzeń organizowanych w przeszłości przez Krakowską Scenę Muzyczną. Odpowiedzi trzeba przesłać na adres konkurs@megatotal.pl do poniedziałku 16 lutego! Uwaga! W udzieleniu prawidłowych zgłoszeń znacząco pomóc może lektura MegaZinu, a zwłaszcza skorzystanie z jego wyszukiwarki obecnej w prawym górnym rogu strony. Wystarczy wpisać tam “Krakowska Scena Muzyczna”… Albo od razu wejść TUTAJ ;)