Głos legenda amerykańskiego rocka alternatywnego i jedna z ikon epoki grunge, Mark Lanegan, artysta zawsze rozchwytywany i poszukujący, wystąpi wraz z zespołem w Warszawie (18.02) i w Krakowie (19.02). W naszym konkursie do wygrania podwójne zaproszenie (pod artykułem)!

Mark Lanegan Band

Niewielu artystów ma na koncie współpracę z tak wieloma kultowymi postaciami rocka lub uczestnictwo w tylu wybitnych zespołach co “Dark Mark”! Screaming Trees, Mad Season, QOTSA, Twilight Singers, The Gutter Twins (Greg Dulli z Afgan Whigs), Isobel Cambell (Belle and Sebastian), PJ Harvey, czy choćby Kurt Cobain i reszta muzyków Nirvany – ta lista na tym się nie kończy. Tym razem w stołecznej Progresji (18.02) oraz w krakowskiej Fabryce (19.02) Lanegan promuje swój kolejny solowy album, wydany w 2014 roku i doskonale przyjęty zestaw Phantom Radio. Z niego pochodzi ta piosenka:

“I was such a shitty drummer that they made me sing” (“Byłem tak gównianym pałkerem, że zrobili ze mnie wokalistę”) – tak artysta wspomina rok 1984 i początki Screaming Trees. I bardzo dobrze się stało, bowiem niepowtarzalny, “zjechany” głos Lanegana należy do największych skarbów światowego rocka. Mimo, że mniej popularni niż Pearl Jam, Nirvana czy Alice In Chains, Screaming Trees byli jednym z najwybitniejszych zespołów złotej epoki grunge, a z czasem okazało się że ich twórczość (wykraczająca poza ramy stylistyczne gatunku) nie zestarzała się jak niektóre inne klasyki z Seattle.

W latach 90′ Lanegan rozpoczął solową karierę. Phantom Radio jest jego 9. albumem, a na pierwszym (The Winding Sheet z 1990 r.) towarzyszył mu m.in. Kurt Cobain.

XXI stulecie to pełne niepowtarzalnej atmosfery albumy wydane wraz z Isobel Campbell (połową duetu Belle And Sebastian), udział w The Gutter Twins (z liderem Afgan Whigs Gregiem Dulli), a przede wszystkim w Queens Of The Stone Age, z którymi Lanegan śpiewał na większości albumów:

Ostatnio dowiedzieliśmy się, że Mark Lanegan będzie jednym z głosów na zapowiadanym na ten rok nowym albumie powracającej formacji Mad Season! Jest na co czekać, a w międzyczasie trzeba zobaczyć go na żywo z własnym zespołem!

SZCZEGÓŁY KONCERTÓW

Mark Lanegan Band
Support:  Duke Garwood (UK) oraz The Faye Dunaways (Belgia)

18 lutego 2015
Warszawa, Progresja Music Zone, ul. Fort Wola 22, godz. 19.30
Strona wydarzenia na Facebooku

19 lutego 2015
Kraków, Klub Fabryka, ul. Zabłocie 23, godz 18.30
Strona wydarzenia na Facebooku

Organizacja koncertów: Good Music Productions
Strona organizatora
Facebook organizatora

BILETY (w cenie 90 zł):
Na stronie organizatora
Także w bileteriach Empik, Sklepach sieci Media Markt i Saturn, wszystkich punktach sieci Ebilet (www.ebilet.pl), Eventim (www.eventim.pl), Ticketpro (www.ticketpro.pl), Biletin (www.biletin.pl).

UWAGA! KONKURS! WYGRAJ PODWÓJNE ZAPROSZENIE NA KONCERT!

Aby wygrać podwójną wejściówkę na koncert w jednym z dwóch miast wystarczy być fanem Marka Lanegana i wnieść trochę twórczej inwencji :)
1. Podaj swój ulubiony utwór artysty (solowy lub we współpracy z innymi twórcami) i uzasadnij jak najlepiej wybór.
2. Wyszukaj w MegaZinie odpowiedź na pytanie: który ze sfinansowanych przez MegaTotalną społeczność projektów jest pośrednio związany z postacią Marka Lanegana?

Zgłoszenie wyślij na adres konkurs@megatotal.pl do poniedziałku 16. lutego, nie zapominając o podaniu koncertu jaki wybierasz.