Trzeci polski koncert z cyklu muzycznej wymiany zaprzyjaźnionych miast Krakowa i Norymbergi. Znów różnorodnie! 28.05 w Alchemii usłyszymy post i prog rocka (Overcolored), alternatywny synth- pop z elementami etnicznymi (Sound Q) oraz nieobliczalny lo-fi z Niemiec (Vivian Void). Zapraszamy po wejściówki!

Majsterstück po raz trzeci!

Przypominamy – Majsterstück to seria sześciu koncertów – trzech w Krakowie oraz trzech w mieście partnerskim Norymberdze – podczas których grają zarówno przedstawiciele sceny krakowskiej, jak i norymberskiej. Co istotne – publiczność wybiera lokalny zespół, który potem jedzie reprezentować miasto za granicą. Jednym z organizatorów jest zaprzyjaźniona z MegaTotal.pl Krakowska Scena Muzyczna. Tym razem w ostatni czwartek maja, w krakowskiej Alchemii zagrają:

Vivian Void (Norymberga)

Vivian Void

Sina, Nina, Nina, Lisa, Jana, Sarah, Stefanie. Vivian Void to siedem kobiet, które piszą piosenki. Tworząc intrygujące, nieokiełznane brzmienia lo-fi i oczarowywując publiczność, udawadniają sobie i innym, że nie ma złego czasu na spełnianie marzeń. (źródło: materiały organizatora).

Profil zespołu na Facebooku

Overcolored (Kraków)

Overcolored

Muzyka Overcolored cały czas dąży w niesprecyzowanym kierunku, wyznaczanym wypadkową wspólnych inspiracji i pomysłów, swobodnie lawirując między różnymi stylami. O zespole wypowiadano się, że gra odmianę post-rocka, shoegaze, art rock, padały porównania do progresji w klimatach Rush, ktoś słyszał nu jazzowe zagrywki, kończąc na popie. Natomiast w opinii zespołu ich muzyka to po prostu Overcolored bez wnikania w style, nazewnictwa i podziały. (źródło: materiały organizatora).

Profil zespołu na Facebooku

SoundQ (Kraków)

Sound Q

Bez wątpienia jedna z najbardziej oryginalnych propozycji ostatnich lat na naszej scenie. Niezwykle dojrzały, alternatywny synth-elektro-pop wzbogacony scenicznym i wokalnym potencjałem lidera Kuby Kubicy został już doceniony przez organizatorów dużych imprez (jak Audioriver festiwal czy Off Plus Camera) oraz media (koncert na żywo w Trójce). Album Barbarians z 2013 roku produkował znany ze współpracy z Behemothem i Messhugah szwedzki producent Dan Bergstrand. Najnowsze wydawnictwo to EP-ka Xanadu.

Profil zespołu na Facebooku

SZCZEGÓŁY KONCERTU:

Majsterstück
28 maja 2015, godz. 20
Kraków, Alchemia, ul. Estery 5
BILETY: 15 / 20 PLN
(bilety ulgowe dla subskrybentów newslettera Krakowskiej Sceny Muzycznej)

Wydarzenie na Facebooku

KONKURS!

Do przekazania mamy 3 podwójne zaproszenia. Tym razem wystarczy jak najszybciej wymienić 6 zespołów które brały udział w poprzednich dwóch krakowskich edycjach Majsterstücka. Pomoże w tym rzut okiem na dwa artykuły MegaZinu (Link1, Link2). Odpowiedzi (i od razu nazwiska) prosimy przesłać najpóźniej do wtorku, 26 maja pod adresem konkurs@megatotal.pl