Full volume americana! 26. lutego w krakowskim Kolanku Nr 6 trzy stylowe ekipy zabiorą Was w świetle zachodzącego słońca na bezdroża rodem z miasteczka Twin Peaks… Mamy wejściówki na ten klimatyczny wieczór (konkurs pod artykułem)!

Koncert pustynny na Kazimierzu!

To kolejny z koncertów organizowanych przez zaprzyjaźnioną z nami Krakowską Scenę Muzyczną. Tym razem wspólnym mianownikiem wszystkich wykonawców jest muzyka wizualnie nasuwająca, co prawda pewne skojarzenia z etosem kowboja, jednakowoż bez obaw! Jadowita melancholia i nostalgiczna dekadencja rodem z amerykańskiego kina drogi, podane w alternatywno-bluesowym sosie skutecznie odpędzą demony tradycyjnej tancbudy w stylu country… Po prostu – americana w najlepszym stylu!  Zagrają zatem w kolejności:

Gypsy and the Acid Queen

Jednoosobowy projekt Kuby Jaworskiego, gitarzysty takich zespołów jak Vallium czy 20times. Lekko psychodelizujący, balladowy blues-folk, który już na samym początku przeniesie do Kalifornii lat 70′.

Neal Cassady & Fabulous Ensemble

Neil Cassady

Wokalista, gitarzysta i autor tekstów, znany z kapel Świniary czy RZPRDL. Country-punkowa jazda po pustkowiach dzikiego zachodu z wiatrem we włosach i piaskiem w zębach. Gdzieś między desperacją morderczych ballad a zimną, velvetową adrenaliną.

Wicked Heads

Wicked Heads

Nasi faworyci, o których już sporo pisaliśmy! To zespół złożony z muzyków Dr Zoydbergha, którym towarzyszy niezwykle utalentowana wokalistka, Kasia Miernik. Akcja każdej z ich pełnych napięć i zwrotów muzycznych historii dzieje się gdzieś na amerykańskiej prowincji. Przekonujące, autentyczne brzmienie amerykańskiej psychodelii kina drogi nadaje muzyce wiarygodności.

SZCZEGÓŁY KONCERTU:

Koncert pustynny: Wicked Heads, Neal Cassady & Fabulous Ensemble, Gypsy and the Acid Queen
26 lutego 2015
Klub Kolanko No. 6
ul. Józefa 17, Kraków
BILETY:
15 PLN (dla subskrybentów newslettera KSM)
20 PLN (normalny)
Organizator: Krakowska Scena Muzyczna

Wydarzenie na Facebooku

UWAGA! KONKURS!

Wygraj jedno z trzech podwójnych zaproszeń na Koncert Pustynny! Odpowiedz na 3 pytania dotyczące zespołów związanych z Krakowską Sceną Muzyczną! Odpowiedzi znajdziesz na stronach MegaZinu.
1. Ile płyt wydał jak do tej pory zespół Cinemon? (Tu szukaj odpowiedzi)
2. Jaki tytuł ma wydany w 2013 r. album grupy Uda? (Tu szukaj odpowiedzi)
3. Ilu fanów z MegaTotal.pl ufundowało wydanie albumu zespołu Chee-psy – Epizod IV? (Tu szukaj odpowiedzi)

Odpowiedzi prosimy nadsyłać na adres konkurs@megatotal.pl najpóźniej do dnia 22. lutego. Decyduje kolejność zgłoszeń!