Dziś ukazuje się 86 płyta wydana dzięki wsparciu społeczności MegaTotal.pl – debiutancki album Moniki Kitel, wokalistki z Wejherowa, która dzięki fanom z całej Polski zgromadzonym na naszym portalu zrealizowała jedno ze swoich marzeń! Płyta ma tytuł “Dzięki niej”.

Monika Kitel - Dzięki niej

Monika Kitel jest absolwentką Szkoły Muzycznej I stopnia w Wejherowie oraz Liceum w klasie muzycznej w Gdyni. Ukończyła Akademię Pomorską w Słupsku, zdobywając tytuł mgr wychowania muzycznego. Śpiew to jej pasja, a co najbardziej istotne potrafi się nią dzielić! Pracuje jako trener wokalny i nauczyciel muzyki. Organizuje i prowadzi warsztaty wokalne dla młodych wokalistów.

Monika Kitel

Ta płyta to coś więcej niż kolejny MegaTotal. To fantastyczny przykład na to, że społeczność najstarszego serwisu wspierania społecznościowego w Polsce potrafi wynagrodzić talent i pasję nie znanej wcześniej wokalistki, za którą nie stoją marketing, machina promocyjna ani np wcześniejszy dorobek płytowy.  Umiejętności Moniki Kitel doceniła grupa ponad 180 fanów z całej Polski. Na swoim pierwszym albumie wokalistka proponuje 10. doskonale zinterpretowanych utworów utrzymanych w konwencji muzyki środka z wpływami soulowej klasyki. Płytę promuje utwór “Tak niewiele” – osobisty protest artystki przeciw aktom przemocy oraz wszelkiemu okrucieństwu wobec zwierząt.

Podziękowania dla kierownictwa, inspektorów i wolontariuszy schroniska dla bezdomnych zwierząt OTOZ Animals w Dąbrówce k Wejherowa za przychylność i pomoc w realizacji klipu.

KONKURS!
Płytę Moniki Kitel tymczasowo można zamówić jedynie kontaktując się z artystką na jej Facebookowym profilu.
Można też ją wygrać w naszym konkursie! Wystarczy jak najciekawiej zrecenzować piosenkę “Tak niewiele” i wysłać recenzję pod adres konkurs@megatotal.pl do końca marca 2015 r.! Do wygrania mamy 7 kopii!

Wydanie płyty współfinansowali fani z MegaTotal.pl: TrusKasia, marekoldies, ulunia29, endo, nesca, longin1983, wspione, graska65, dorotafikado, maspol oraz 177 innych fanów.

Lista utworów:

01. Sama tylko z sobą
02. Nie chcę wiedzieć
03. Plan A to Ty
04. Ciemna noc
05. 7 lat
06. Tylko bądź
07. Czas na Ciebie
08. Moja planeta (nie Ziemia)
09. Dzięki niej
10. Tak niewiele

Skład zespołu:

Muzyka, słowa, wokal, chórki, instr. klawiszowe: Monika Kitel
Aranżacja, instr. klawiszowe, bas, akordeon: Adam Drywa
Instrumenty klawiszowe: Tadeusz Głuchowski
Bas, gitara: Daniel Hierasimczyk
Perkusja: Sebastian Sebchi Chilewski
Gitara: Dariusz Tomaszewski
Akordeon: Paweł Zajkowski
Gościnnie wokal: Sławek Bieniek
Nagranie, mix, mastering : Adam Drywa Rainbow Studio

Patroni:

Urząd Miejski w Wejherowie,

Starostwo Powiatowe w Wejherowie