Sosnowiecki zespół Animators na swoim 2. albumie oferuje dojrzały alternatywny rock. Zróżnicowane gitarowo i balansujące na granicy post-rocka oraz nowoczesnego metalu rozwiązania spotykają się z wciągającą melodyką warstwy wokalnej. Z tego krążka powinno urodzić się w tym roku kilka przebojów. Wygraj go w konkursie (pod artykułem)!

Animators - The Universe

Animators bardzo sprawnie łączą w swojej muzyce, to co najlepsze w nowoczesnym rocku w znakomitej większości jego gitarowych odcieni. Nie sprawia im problemu płynne przejście z melodyjnych art rockowych pasaży w niemal hardcorowe riffy. Budzi to pozytywne skojarzenia z bohaterami rocka współczesnych wielkich aren, jak Muse czy Foo Fighters. Potrafią czerpać także z nieco bardziej odległej w czasie klasyki, jak grunge czy hard rock, sprawnie unikając jednak postarzającej ich imitacji. W połączeniu z melodyjną charyzmą oraz mocą głosu wokalisty czyni to z Animators zespół w naszym kraju dość unikalny. Daje także nadzieję na zaistnienie na światowych scenach, biorąc szczególnie pod uwagę anglojęzyczne i dobrze w tym języku zaśpiewane teksty.

Animators

Zespół zaistniał szerzej już w 2012 roku kiedy to otrzymał dużą ilość wyróżnień i nagród muzycznych. Dostrzeżono go na Liquid & Fire w Szczecinie, Widzewskiej Jesieni Muzycznej, FAZA Festiwalu, Rock Stars Pozytywna Energia, T-Mobile Zrób Głośniej, Festiwalu Emergenza, rockAUTOSTRADA, Zderzak, Go Red! Or Go Home i innych festiwalach. W 2013 roku pojawili się między innymi w audycjach Mariusza Owczarka w radiowej Trójce i Marka Wiernika w Jedynce, „Rannym Kakao” w Radiu Roxy, „Kasprologii” i „Sejsmologii” w Antyradiu, jak i w Muzycznej Strefie iTV. Na przełomie 2013/2014 doszli do top 20 zespołów w telewizyjnym show „X Factor”. Cyfrowa premiera najnowszego albumu “The Universe” zawierającego 11 kompozycji nastąpi już 15.lutego.

Skład zespołu:
Bartosz Bednarczuk – gitara, wokal
Lesław Nowak – perkusja, gitara, klawisze
Artur Czubiński – bass
Aleksander Minkacz – gitara

Oficjalna strona zespołu
Profil zespołu na Facebooku
Profil zespołu na YouTube
Promocja i kontakt z mediami: Grzegorz Szklarek (www.cantaramusic.pl), cantara@cantaramusic.pl

UWAGA! KONKURS! WYGRAJ NAJNOWSZY ALBUM ANIMATORS!

Wygraj album “The Universe”! Odpowiedz na 2 pytania dotyczące sfinalizowanych projektów MegaTotal.pl stylistycznie bliskich muzyce Animators! Podpowiedzi znajdziesz na stronach MegaZinu!
1. Ilu fanów z MegaTotal.pl ufundowało płytę grupy Souldust? (Tu szukaj odpowiedzi)
2. Którym albumem Power Of Trinity jest wydany dzięki wsparciu fanów z MegaTotal.pl Legorock? (Tu szukaj odpowiedzi)
Dodatkowo prosimy Cię o zarekomendowanie jednym, najbardziej trafnym i nośnym zdaniem muzyki zespołu The Animators!
Zgłoszenia prosimy nadsyłać na adres konkurs@megatotal.pl najpóźniej do końca lutego. Nie decyduje ich kolejność!