Co stanie się, kiedy muzykę sprzed 2,5 tysiąca lat przetworzą współcześni kompozytorzy, zaśpiewa ją nieprofesjonalny chór młodzieży razem z zawodowymi muzykami? Co stanie się kiedy do tego wszystkiego zatańczy 50 osób, w różnym wieku, z różnym życiowym i artystycznym doświadczeniem?

Oratorium Dance Project to międzynarodowy projekt taneczno-muzyczny, na dwustuosobową grupę artystów, którego finał odbędzie się w łódzkiej Wytwórni 8 i 9 grudnia 2011 o godzinie 20:30.

Stuosobowa grupa uczestników z regionu łódzkiego, wyselekcjonowana w trakcie półrocznych warsztatów i po dwóch miesiącach pracy z wybitnymi choreografami i tancerzami z USA, Wielkiej Brytanii i Łodzi oraz kompozytorami i muzykami Teatru CHOREA, zrealizował wraz z chórem i orkiestrą symfoniczną Filharmonii Łódzkiej widowisko Oratorium/Dance/Orchestra.

Na potrzeby projektu powstały dwie pięćdziesięcioosobowe grupy: tancerzy i chórzystów. Znaleźli się w nich mieszkańcy Łodzi: dzieci, młodzież i dorośli z bardzo różnych środowisk – najmłodszy uczestnik ma 7 lat, najstarszy 60. Dla większości z nich jest to pierwszy kontakt z profesjonalną sceną i zawodowymi artystami. Projekt ma spełniać edukacyjną i integracyjną przez sztukę.

Oratorium Dance Project to jedyna i niepowtarzalna okazja obejrzenia spektaklu muzyczno-tanecznego, łączącego radykalne formy tańca współczesnego z muzyką i energią sprzed 2,5 tysiąca lat. W jedenastu odsłonach można zobaczyć jak młody człowiek reaguje dziś na pytania sprzed wieków. Oratorium Dance Project jest dowodem na to, że scena teatru powinna być otwarta dla każdego, kto jest gotowy do intensywnej pracy i chce walczyć o swój los, prawa i własne miejsce w życiu.

Patronem projektu jest MegaTotal.pl :)

Więcej info: www.oratorium-chorea.pl