Legendarne trio SBB ponownie w swoim najsłynniejszym, żelaznym składzie. Józefa Skrzeka, Apostolisa Anthimosa i Jerzego Piotrowskiego będziecie mogli zobaczyć już 5. marca w klubie Parlament w Gdańsku. Niekwestionowani pionierzy bluesrocka w Polsce zaprezentują fanom przekrojowy materiał ze swojej wieloletniej działalności. Mamy konkurs i dwa podwójne zaproszenia!

SBB w Gdańsku!

SBB to jeden z najwybitniejszych polskich zespołów w historii muzyki. Legenda rocka, łącząca progress z bluesem i jazzem. Założona w 1971 roku w Siemianowicach z inicjatywy multiinstrumentalisty Józefa Skrzeka. Przez pierwsze trzy lata działalności, jako trio Silesian Blues Band (Józef Skrzek, Apostolis „Lakis” Anthimos, Jerzy „Keta” Piotrowski), towarzyszyli w występach Czesławowi Niemenowi. W latach 70. wydali świetne płyty studyjne oraz koncertowali w Polsce i za granicą, między innymi w Niemczech, Holandii, Skandynawii i państwach Bloku Wschodniego.

Początek nowego wieku był jednocześnie wielkim powrotem SBB. W 2000 roku do składu dołączył perkusista Paul Wertico. W 2006 zagrali jako support przed dwoma polskimi koncertami Deep Purple, co istotne – na specjalne życzenie Brytyjczyków!

KONKURS!

Mamy 2 podwójne konkursowe zaproszenia na gdański koncert SBB! Aby wygrać jedno z nich wyszukaj na MegaTotal.pl przynajmniej 3 projekty niezależnych twórców z nurtu progresywnego rocka lub okolic. Odpowiedź wyślij na adres konkurs@megatotal.pl do 22 lutego podając w tytule maila hasło SBB.

SZCZEGÓŁY KONCERTU

SBB
5 marca 2015, Parlament/Gdańsk, godzina: 20:00
Bilety: 55 zł (tylko na http://pwevents.pl/pl/bilety,1,223.html) 65/75zł (w dniu koncertu)
Dostępne w sieciach: Ticketpro, Eventim, Ebilet
Bilety kolekcjonerskie: klub Parlament, punkt Lotto(CH Manhattan), pwevents.pl
Organizator: PW Events
Wydarzenie na FB