Rzadko kiedy można powiedzieć o płycie z trzema utworami tyle dobrego. Wigury metryczne to świetnie wyprodukowany i doskonały przykład mocnego rockowego grania z duszą, zaserwowanego w trzech odmiennych odsłonach. To jednocześnie już 68 premiera MegaTotal.pl!

Rozpoczyna pulsujący gitarową energią Kamień. Uwagę z miejsca przykuwa mocny i charyzmatyczny głos Tomasza Soliwody, znakomicie odnajdujący się w niskich rejestrach, ale także potrafiący poszybować w chmury, tak jak w drugim utworze – monumentalnej i mrocznej balladzie Kruk.

Finałowy Gniew to kompozycja narastająca – zwrotka podnosi temperaturę i nadciąga zza horyzontu niczym drakkar wikingów by w refrenie eksplodować siłą wylewającą się na zahipnotyzowany tłum. Jest w tej muzyce poetycki patos, ale nie ma zadęcia. To wyróżnik Souldust.

Ciężkim brzmieniem, temperaturą riffów oraz melodyką wokaliz Souldust nawiązuje do stylistyki grunge’owej, niemniej jednak taka klasyfikacja gatunkowa nie odda z pewnością w pełni potencjału tej łódzkiej grupy. To po prostu nowocześnie zagrany ciężki rock na miarę XXI wieku – muzyka, która zawsze będzie przyciągać na koncerty ludzi w każdym wieku.

W czwartek 31 stycznia po 20:00 zespół będzie gościem audycji Inkubator w łódzkim Radio Żak. Opowie o płycie, koncertach i życiu, a w konkursie rozda Wigury Metryczne.

Kup tę płytę w sklepie MegaTunes

Do wydania płyty przyczynili się Fani z serwisu MegaTotal.pl:

1. mdwh
2. bildpresse
3. bombastyk
4. soul
5. tlatoo
6. zobacztalent
7. pacyk
8. dziegiel
9. magdallen
10. kudlaty_71

oraz 132 innych fanów.

Płytę nagrał zespół w składzie:

Paweł Pira – perkusja
Maciej Szymkowski – gitara
Jakub Soliwoda – bas
Tomasz Soliwoda – gitara, wokal

Produkcja:

Manximum Records (Paweł Marciniak) Łódź.

Utwory na płycie:

01. Kamień
02. Kruk
03. Gniew

Souldust na Facebooku