20 marca na urodzinach Artura Szuby w warszawskim Barometrze zagrają trzy alternatywne formacje: Szepty i Krzyki, Half Light oraz Vüjekväsyl. Oprócz tego pojawią się niezwykli goście – Piotr “Mizerny” Liszcz z 1984 oraz Jacek “Budyń” Szymkiewicz z Pogodno. Patronujemy temu wydarzeniu i mamy konkurs z zaproszeniami!


Szepty i Krzyki to zespół blisko związany z serwisem i społecznością fanów MegaTotal.pl. Utworzeni przez poetę i muzyka Artura Szubę (ex-Marians oraz iNNi) oraz Tomka Herbricha (industrialny Projekt LR) wydali swój pierwszy album w 2013 roku dzięki wsparciu społeczności internautów. Muzycy ci mają w sumie na swoich kontach aż 5. pomyślnie sfinansowanych MegaTotalnych projektów, z czego aż cztery ma Artur Szuba, będący także współautorem książki Gdzie Oni Są?, dokumentującej narodziny polskiego undergroundu lat 80/90.

Do Szeptów i Krzyków dołączyli ostatnio śpiewający basista Rafał Kaczewski (Troll , Handyman, Mery Spolsky, Zaginiony, Ysia Band) i gitarzysta Konserwa (M-65ic, La Notte, Pa Fu i Chłodny Tata). Kwartet pracuje właśnie nad swoim drugim albumem. Do zespołu dołączą gościnnie przyjaciele Artura – Jacek “Budyń” Szymkiewicz ze szczecińskiego Pogodno oraz lider 1984, Piotr “Mizerny” Liszcz. Niewykluczone, że usłyszymy zatem niezapomnianą “Białą chorągiewkę”, kompozycję “Mizernego” wykonywaną ostatnio przez Szepty i Krzyki:
Toruńska grupa Half Light, ma na koncie trzy albumy i jest m.in. laureatem plebiscytu “Toruńskie Gwiazdy 2013″, w którym ich najnowsza płyta Black Velvet Dress otrzymała tytuł Płyty roku. Inny album zespołu “Nowe Orientacje” jest z kolei oparty na kompozycjach z legendarnej, pierwszej płyty Republiki “Nowe sytuacje”. Aktualnie grupa przygotowuje się do wydania czwartego krążka, a jej skład tworzy trzech muzyków: Krzysztof Janiszewski (wokal), Piotr Skrzypczyk (klawisze) oraz Krzysztof Marciniak (gitara).
Vüjekväsyl jest założycielem Cytadeli, kultowej grupy przełomu lat 80/90. Zespół ten przeżył swoją drugą młodość w latach dwutysięcznych, wydając cztery płyty. Cytadela zawsze podążała inną drogą niż większość rodzimych przedstawicieli nowej fali, co znalazło wyraz w odejściu od sztandarowej estetyki gotyku i poszukiwaniu własnego unikalnego brzmienia. W Barometrze zobaczymy solowy projekt Vüjkaväsyla który wraz z Darkiem Dynowskim (ex TZN Xenna, Cytadela) oraz Irkiem Knyziakiem (Nachtwachen, DeDajmonDoks) zaprezentuje materiał z ich pierwszej płyty pod tytułem “665″.KONKURS!
Organizator wydarzenia, Agencja Chaorder ma trzy pojedyncze zaproszenia na imprezę. Otrzymają je osoby, które jak najszybciej wymienią wszystkie utwory Szeptów i Krzyków, do których zrealizowano jak do tej pory wideoklipy. Na odpowiedzi czekamy pod adresem konkurs@megatotal.pl do niedzieli, 16 marca. UWAGA! Osobie, która jako pierwsza poda prawidłową odpowiedź i przyjdzie na koncert sprezentujemy także pierwszy album zespołu, wydany przez nas w maju 2013 roku :)

Szczegóły wydarzenia:
Wystąpią: Half Light, Vüjekväsyl, Szepty i Krzyki
Data: 20. marca 2014, godz 20.00
Miejsce: Barometr, ul. Smolna 40, 00-375 Warszawa
Wjazd: 10 zł
Organizator: Agencja Chaorder