Rafał Gorzycki jest zaliczany do najbardziej twórczych muzyków jazzowych, kompozytorów i perkusistów w Europie. Nothing to wydana przez Requiem Records ostatnia część tryptyku duetów Gorzyckiego. Tym razem towarzyszy mu londyński gitarzysta Jonathan Dobie. Płyta jest nagrodą w naszym konkursie!

Gorzycki & Dobie - Nothing

Po świetnie przyjętym koncertowym albumie Therapy, nagranym w 2012 roku z gitarzystą Kamilem Paterem oraz studyjnym projekcie Experimental Psychology – nagranym w 2013 roku wraz z norweskim skrzypkiem polskiego pochodzenia Sebastianem Gruchotem, przyszedł czas na album zamykający kameralne wyzwania perkusisty Sing Sing Penelope, Ecstasy Project, Maestro Trytony, Dziki Jazz A-kineton. Tym razem Gorzycki zaprosił do współpracy londyńskiego gitarzystę Jonathana Dobiego (B-shops for the poor, Sonicphonics, Pieces of Brain).

Finał, jak przystało na finał – jest głośny i spektakularny. Jest to muzyka odważna i zdecydowana, podporządkowana nowemu spojrzeniu artysty na siebie i sztukę. Współtworzone przez Gorzyckiego zespoły Sing Sing Penelope, Ecstasy Project i Dziki Jazz A-kineton zostały okrzyknięte muzycznymi odkryciami ostatniej dekady, które przyczyniły się do zmiany pokoleniowej w polskim jazzie. Rafał Gorzycki konsekwentnie promuje kraj, występując na scenach i festiwalach całej Europy, Azji i USA, wydając swoje autorskie albumy wyróżniane przez media w Europie i USA.

KONKURS!

Wygraj najnowszy album Rafała Gorzyckiego! Napisz na adres konkurs@megatotal.pl – kto jest jego wydawcą płyty i jak najciekawiej – jakie inne wydawnictwa tej niezastąpionej na polskim rynku wytwórni wzbudziły Twoje zainteresowanie? Pomogą Ci w tym inne artykuły MegaZinu: (link1, link2, link3, link4, link5, link6). Konkurs trwa do końca marca!